Maanantai julkisti kokoonpanonsa keskiviikon sarja-avaukseen

Julkaisuvapaa heti

Käpylä Maanantai PP ’11 avaa sarjansa keskiviikkona klo 20:15 Konalassa. Vastaan asettuu FC Lekendat. Organisaatiojohto julkisti kokoonpanon illan valmistavien harjoitusten jälkeen:

Avauskokoonpano 8.5.2013

Lekendat kaadetaan kahden kentällisen voimin. Ensimmäinen vitja rakentuu viime kaudella joukkueen parhaana palkitun Tommi Virranvuon ympärille – toinen puolestaan Atlaksesta kovalla rahalla hankitun superpuolustaja Fredrik Fagerströmin ympärille. Tolppien väliin asettuu viime kaudella huikeaan vireeseen noussut Joni Simonen.

Illan harjoitusten perusteella Virranvuon kentän kärjessä pelaava Angkarn Phiuphong kantaa harteillaan kovia odotuksia. Mies dominoi tänään Käpylässä hyökkäyspäätä mielensä mukaan.

Tähtikärki vastaa nöyrästi haastattelukysymykseen liittyen keskiviikkoiseen kamppailuun: [quote]Ensiksi tahtoisin tehdä kaikille selväksi, että ei ole suurempaa kunniaa ja etuoikeutta, kun päästä kantamaan seuran sinivalkoisia värejä ja pyhää logoa rinnassa tässä seuran historiallisessa kilpailuavauksessa. Otan nöyrin mielin tämän kunnian vastaan. Lupaan, että voitamme ottelun. Teen vaikka tarvittavat maalit sitä varten. Toivottavasti muut kanssapelaajat aistivat tämän ja ovat valmiina hyppäämään kelkkaan mukaan. Keskiviikkona alkaa Käpylä Maanantai PP ’11:n Historiankirjan seuraava loistokas luku![/quote]

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *